Victorinox

Victorinox - nowości 1/2024

W styczniu 2024 r. Victorinox rozszerzył linię noży Dual Grip o trzy modele. W sprzedaży pojawiły się trybownik elastyczny 12 cm, trybownik prosty 15 cm oraz nóż rzeźniczy 20 cm.

Istotą kolekcji Dual Grip jest wyjątkowa konstrukcja rękojeści. Zgodnie ze swoją nazwą, kolekcja ta cechuje się rękojeścią składającą się z dwóch różnych elementów, z których każdy służy określonemu celowi.

Pierwszym elementem jest solidne połączenie między ostrzem a rękojeścią. Element ten został wykonany z mocnego materiału, który gwarantuje, że ostrze wytrzyma nawet najbardziej intensywny nacisk. Zapewnia niezbędną wytrzymałość i stabilność podczas wymagających zadań.

Drugim elementem jest zewnętrzna czarna powłoka, którą wykonano z miękkiego elastomeru termoplastycznego (TPE). Warstwa ta została specjalnie zaprojektowana w celu zwiększenia przyczepności, szczególnie w wilgotnych lub śliskich warunkach.

Łącząc te dwa różne elementy w kolekcji Dual Grip, Victorinox stworzył serię noży, która nie tylko zapewnia wyjątkową wydajność, ale także priorytetowo traktuje ochronę nadgarstków i dłoni bez uszczerbku dla precyzji i elastyczności potrzebnej przy pracy.

Victorinox - trybowniki Dual Grip

Victorinox - rozbierak Dual Grip

Victorinox - technika ostrzenia noży kuchennych

Chcesz uzyskać perfekcyjną ostrość swoich noży kuchennych? Zapoznaj się ze wskazówkami specjalistów marki Victorinox i poznaj najważniejsze zasady ostrzenia noży. Zobacz w jak prosty sposób możesz utrzymać ostrze w należytej kondycji. Jak widzisz, to nic trudnego - wystarczy odrobina wiedzy i odpowiednie narzędzia.